IKR-THERM - automatyczne wykrywanie gorączki

IKR-THERM - automatyczne wykrywanie gorączki

System IKR-THERM  kontroluje wchodzące osoby, odsiewając te z gorączką. System jest całkowicie bezobsługowy i zapewnia praktycznie 100% pewność pomiaru. Oprócz typowych urządzeń kontroli dostępu, w jego skład wchodzą: kamera termowizyjna, komputer, kalibrator (tzw. black body) i kontroler IKR z systemem czasu rzeczywistego (RTOS).

Pomiar temperatury

Pomiar temperatury rozpoczyna się po użyciu identyfikatora (karty RFID lub drukowanego biletu). Jest możliwe także prostsze rozwiązania: skorzystanie z dozownika płynu. Następnie kamera mierzy temperaturę twarzy, a pogram ocenia czy nie jest on wyższa od ustalonego progu, i czy pomiar jest poprawny. Pomiar jest natychmiastowy i nie przeszkadza mu ani maseczka, ani przyłbica noszona przez wchodzącego.

Kontrola dostępu

Jeśli wszystko jest w porządku, to bramka się otwiera i osoba zostaje wpuszczona. Jeśli temperatura osoby przekroczyła dopuszczalny próg, to bramka pozostanie zamknięta, a dodatkowa sygnalizacja świetlno-dźwiękowa poinformuje zarówno ją, jak i ewentualny personel, o przyczynie zatrzymania.  Gdy nie udało się zamierzyć temperatury (w momencie pomiaru kamera „nie widziała twarzy”), to bramka nie zostanie otwarta, a sygnalizacja zgłosi, że ta osoba powinna się cofnąć i spróbować przejść jeszcze raz. Będzie ona cofana do skutku, aż uda się ją poprawnie zmierzyć.

Rejestracja

Wszystkie zdarzenia zostają zapisane w bazie danych: czas, miejsce, temperatura, a nawet (opcjonalnie) zdjęcie osoby przechodzącej. Zapisy te można potem przeglądać, wyciągać z nich raporty itp

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszej firmie?

Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy